W szybkich, sieciowych organizacjach rola menedżera jako głównego kontrolera realizacji i decydenta spada. Pracownicy sami podejmują coraz więcej decyzji i cieszą się jeszcze większą autonomią. Największym wyzwaniem dla firm jest sprawić, aby te wybory były dobre, a zatrudnieni mieli odpowiednie kompetencje oraz wykazywali się wysokim poziomem zaangażowania. W tym kontekście kluczową rolą lidera jest motywowanie pracowników i stwarzanie im odpowiednich możliwości rozwoju. To niełatwe zadanie, bo w nowoczesnym środowisku pracy wiele tradycyjnych metod kierowania zespołami i jednostkami się nie sprawdza.

Odpowiedzią na to wyzwanie jest neuroprzywództwo, które czerpie z osiągnięć nauk o mózgu. Aby być skutecznym liderem, musisz nie tylko rozumieć innych, lecz także samego siebie! Dzięki zrozumieniu, jak działa Twój umysł, zmaksymalizujesz efekty pracy nad rozwojem pracowników. Ponadto poznasz nowe sposoby zarządzania ludźmi oraz ich motywowania, które pozwolą Ci zwiększyć efektywność Twojego zespołu i stworzyć kulturę organizacyjną nastawioną na rozwój.

 

DZIĘKI TEJ SESJI:

  • dowiesz się, dlaczego warto postawić ludzi w centrum strategii firmy – ich potrzeby, cele i poczucie szczęścia,
  • poznasz sposoby na to, jak uwolnić się od własnego ego, aby podejmować korzystne decyzje i uniknąć zamknięcia w ,,bańce przywódczej”,
  • nauczysz się zwiększać swoją samoświadomość dzięki praktyce uważności, przez co lepiej zrozumiesz zachowania i reakcje pracowników,
  • sprawdzisz, czym jest rzeczywistość PAIDi syndrom zaburzeń koncentracji (ang. Attention Deficit Trait),
  • poznasz metody poparte odkryciami neuronauk, dzięki którym w pełni wykorzystasz swój potencjał jako coacha i lidera.

Rasmus Hougaard

Założyciel i dyrektor zarządzający Potential Project, globalnej firmy zajmującej się szkoleniami z zakresu przywództwa, rozwoju organizacyjnego i badań. Pomaga liderom i organizacjom zwiększać efektywność dzięki metodom opartym na neuronauce. Autor cenionych książek, m.in. One Second Ahead oraz The Mind of the Leader, której polskie wydanie ukaże się nakładem ICAN Institute. Jest wybitnym mówcą – występował dla takich firm, jak Microsoft, McKinsey, LEGO, Google i wielu innych. Został uznany przez Thinkers50 za jednego z najważniejszych wschodzących myślicieli biznesowych i liderów na świecie.